Co obowiązkowo turysta musi zwiedzić na majorce?

Wiele osób myśląc o urlopie, niemal od razu wpada na pomysł, aby wybrać się na Majorkę. Jest to w sumie całkiem dobry pomysł, bo jest co zwiedzać. By jednak nie zmarnować tego czasu i dobrze go wykorzystać, trzeba zastanowić się nad tym, co warto zobaczyć na tej wyspie, co zwiedzić.

Lista atrakcji turystycznych jest długa…

Wielu turystów nie ma pojęcia, co zwiedzić na Majorce. Wynika to przede wszystkim z nieznajomości tej wyspy. Jeśli ktoś wybiera się tam pierwszy raz, to nawet nie ma co się temu dziwić. Na liście atrakcji, których nikt nie powinien pominąć, znajduje się Katedra w Palma de Mallorca. To gotyckie miejsce kultu na wybrzeżu. Kolejna propozycja to Castell de Bellver – zamek na wzgórzu z panoramą miasta. Nie można tu także zapomnieć o Drach Caves – wycieczce po sieci podziemnych jaskiń. Turystom poleca się Formentor, a więc punkt widokowy z latarnią morską i jaskinią. To wyjątkowe miejsce, w którym warto się znaleźć. Zresztą podobnie jak Royal Palace od La Almudaina – zabytkowy pałac rodziny królewskiej. Cała rodzina bez wątpienia będzie zachwycona, gdy wybierze się do Palma Aquarium, obiektu z dużym akwarium z rekinami. Czy to wszystko, co warto zobaczyć, planując wycieczki po Majorce? Zdecydowanie nie! Zobaczyć trzeba również Caló d’es Moro, małą, ale za to niezwykle malowniczą plażę z turkusową wodą. Na uwagę niewątpliwie zasługuje Tren Soller, czyli malownicza kolejka elektryczna pochodząca z 1912 roku. Tak samo warto zobaczyć zabytkowe sanktuarium pielgrzymkowe – Santuari de Lluc. Dzieci z pewnością zainteresuje Aqualand El Arenal, Katmandu Park, a więc parki rozrywki dla dzieci i dorosłych. Takich wyjątkowych miejsc na terenie Majorki jest wiele. Wszystkich nie sposób zwiedzić. Jedno natomiast jest pewne, czas spędzany na Majorce trzeba dobrze zaplanować. Na terenie wyspy znajdują się przeróżne plaże, zarówno te przeznaczone dla rodzin z dziećmi jak też dla par, singli i grup znajomych. Jeśli kogoś interesuje plaża nudystów Majorka jest tym punktem na mapie świata, gdzie i takich miejsc nie brakuje. Nic więc dziwnego, że każdego roku, szczególnie w okresie wakacyjnym, ale nie tylko, gromadzi się tam wielu turystów, również turystów z Polski.

Kiedy najlepiej lecieć na Majorkę?

Jeśli już ktoś wie, co zobaczyć na Majorce, powinien wybrać termin podróży. Niektórzy wyjeżdżają latem, w okresie wakacyjnym. Jednak to niejedyny termin, w którym urlop na tej wyjątkowej wyspie może okazać się w stu procentach udany i satysfakcjonujący. Na Majorkę warto wybrać się także wiosną i jesienią, a nawet tak naprawdę również zimą. Tam pogoda jest cały czas bardzo ładna, a wyższe niż w Polsce temperatury sprawiają, że nie sposób się nudzić. Kiedy u nas szczyt sezonu ma miejsce w miesiącach lipiec – sierpień, tam trwa on zdecydowanie dłużej. Tak więc wakacje na Majorce wcale nie muszą kojarzyć się z letnimi miesiącami. Jeśli ktoś ma chęć wybrać się tam zimą, wcale nie rozczaruje się pogodą. Zresztą już dziś i teraz może sprawdzić, jak wygląda Majorka w okresie zimy.

Majorka praktycznie od zawsze słynęła z licznych atrakcji, jakimi dane jest cieszyć się turystom. To wyjątkowy punkt na mapie, który przyciąga tłumy zwiedzających praktycznie z całego świata. Jeśli ktoś nie ma pomysłu na wakacje, a Polska wydaje się nudna i bardzo dobrze znana, powinien poważnie rozważyć lot na tę właśnie wyspę. Wcześniej dobrze jest zaplanować czas pobytu, może nawet skorzystać z usług oferowanych przez przewodników i innych organizatorów wycieczek na terenie Majorki.