Czy samoopalacz Fake Bake oraz podkład Estee lauder double wear będzie dobrym wyborem? Dowiedz się, jak dobrać odpowiedni produkt tego typu!

Samoopalacze to kosmetyki, wokół których zdążyło już narosnąć sporo złych opinii. Chodzi głównie o brzydkie i pomarańczowe plamy, jednak to tylko promil przestróg, jakie dotyczyły klientów. Pamiętajmy jednak, że dziś samoopalacze działają zupełnie inaczej, a przy dobrej pielęgnacji skóry oraz odpowiedniej aplikacji produktu, uda się nam uzyskać naprawdę zadowalające efekty. Dodatkowo, tutaj kompletnie nie ryzykujemy tego, że nastawimy swoją skórę na działanie promieni słonecznych.

Dobre samoopalacze od cenionych marek, jak chociażby Fake Bake będziemy mogli pochwalić się naprawdę estetyczną opalenizną, kompletnie wyłączając z tego udział melaniny oraz barwników skóry, towarzyszących działaniu słońca. Pamiętajmy, że gdy stosujemy skuteczny samoopalacz, nie ryzykujemy oddziaływania promieni UV, dlatego na naszej skórze nie pojawią się ani poparzenia, ani przebarwienia, ani też dodatkowe zmarszczki. Najważniejszym składnikiem tej grupy kosmetyków jest dihydroxyaceton. Pełni on funkcję barwienia wierzchniej warstwy naskórka. Samoopalacz jest kosmetykiem, który można stosować przez cały rok, a bardzo często bywają to produkty bardzo tanie oraz proste w aplikacji, zupełnie identycznie jak podkład Estee lauder double wear https://indizio.pl/pl/producer/Estee-Lauder/510.

Wskazówki, które pomogą nam wybrać najlepszy samoopalacz

Wybór samoopalacza, powinien być uzależniony od naszej karnacji, a produkty dzielą się na te do jasnej skóry oraz do ciemnej. To niezwykle istotne, gdyż te do ciemnej skóry, na jasnej wywołają efekt nieestetycznej maski. W przeciwnym wypadku, istnieje ryzyko wystąpienia na skórze brzydkiego, żółtego koloru. Co więcej, samoopalacz do twarzy i ciała, powinno wybierać się osobno. Te nadające się do twarzy, są zwykle pozbawione olejków natłuszczających, które często zatykają pory. Ponadto, warto by były to produkty od tej samej firmy. Będzie to szczególnie ważne, gdyż odmienne kosmetyki mogą spowodować, że opalenizna będzie posiadała inne odcienie, a tego chcemy uniknąć.

Przyjrzyjmy się także konsystencji wybranego produktu, a do wyboru mamy te w formie żelu, kremu, pianek, spray oraz płynu. Dodatkowo, należy pamiętać też o tym, jakiego typu skórę posiadamy. Jeśli jest to tłusta cera, najlepiej kiedy samoopalacz będzie w płynie bądź w piance, gdyż te niwelują, a nawet kompletnie eliminują bardzo nieprzyjemny efekt lepkości. Kiedy nasza cera jest sucha, musimy rozglądać się za produktami, które przybierają postać kremu. Są one zwykle bogate w sporą ilość składników odpowiedzialnych za nawilżenie skóry. Pamiętajmy jednak o tym, że pianki i płyny przejawiają skłonność do szybkiego wchłaniania się w skórę, dlatego ich stosowanie powinno być dość ostrożne.

Kiedy dopiero zaczynamy korzystać z samoopalaczy, warto wybierać te, których zabarwienie jest kolorowe. Dzięki temu, będziemy w stanie ustalić gdzie już nałożyliśmy preparat, a gdzie powinniśmy to jeszcze zrobić. Istnieje sporo marek, które produkują samoopalacze, jednak lepiej wybierać te, które jawią się jako rozpoznawalne. To bowiem daje nam największe szanse na to, że będzie to preparat skuteczny, a efekty zauważymy bardzo szybko.