Filmy za darmo z lektorem i z napisami

Wśród fanów rozrywki jaką jest oglądanie filmów istnieje odwieczny spór odnośnie tego, czy lepsze są filmy z lektorem, czy też z napisami. Każda z grup podaje argumenty przemawiające na korzyść preferowanego przez nią rozwiązania i są one naprawdę dobre. Powstaje więc pytanie ba które się zdecydować, które z nich dadzą nam większe możliwości i pozwolą lepiej się zrelaksować?

Filmy online z lektorem – plusy i minusy

Na wielu platformach internetowych z filmami online, takich jak https://govod.tv/ znajdziemy filmy za darmo z lektorem, jak i z napisami. Te pierwsze dają nam możliwość pełnego relaksu i odprężenia, gdyż nie musimy się skupiać na czytaniu i wysilać w ten sposób swojego wzroku. Nawet jeśli na jakiś czas odwrócimy wzrok, nic nie stracimy, gdyż nadal będziemy słyszeć wszystkie kwestie wypowiadane przez aktorów. Minusem jest jednak fakt, że nie słyszymy ich oryginalnego głosu, co przeszkadza niejednej osobie. W ten sposób film traci więc na autentyczności i gubi swoją oryginalność. Poza tym, głos lektora jest jeden i wielu osobom przeszkadza, że nie jest on urozmaicony w odróżnieniu od postaci, tak jak to jest w przypadku dubbingu. Filmy z lektorem mają więc swoje plusy i minusy. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli zależy nam głównie na całkowitym odpoczynku po ciężkim dniu, filmy za darmo z lektorem będą na pewno dobrym wyborem.

Filmy online z napisami – plusy i minusy

Największym plusem filmów z napisami jest fakt, że słyszymy w nim oryginalne głosy aktorów, co zapewnia filmowi większą autentyczność. Tego typu rozwiązanie jest wybierane często przez osoby, które chcą się osłuchać z językiem angielskim, gdyż to właśnie w tym języku oglądamy większość filmów. Jest to więc oprócz dobrej rozrywki, alternatywny sposób na naukę języka. Łączymy w ten sposób przyjemne z pożytecznym. Jest to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie dla młodzieży i osób, które tak czy inaczej muszą nauczyć się języka. Minusem jest fakt, że trzeba się na takich napisach skupić, a osoby, które wolniej czytają mogą nie nadążać za ich wyświetlaniem. W odróżnieniu więc od filmów za darmo z lektorem polskim, filmy z napisami wymagają większego skupienia i koncentracji.

Podsumowując, tak naprawdę każdy z tych filmów – z lektorem, jak i z napisami ma swoje plusy i minusy. Tak naprawdę pytanie nie powinno brzmieć które z nich są lepsze, a raczej, które sprawdzą się w każdym konkretnym przypadku. Każda osoba oczekuje bowiem od filmów czegoś innego i dla jednej lepszym rozwiązaniem będą filmy za darmo z lektorem, natomiast dla innych idealne będą filmy z napisami.