Koraliki do biżuterii handmade – ogromny wybór wzorów i kolorów

Koraliki należą do najczęściej wykorzystywanych w biżuterii handmade elementów ozdobnych. W sklepach z akcesoriami do biżuterii znajdziemy wiele ich rodzajów, dzięki czemu pozwalają na stworzenie dowolnych ozdób. Jak można je wykorzystać i jakie typy są dostępne w sklepach?

Koraliki szklane

Koraliki szklane są bardzo popularnym rodzajem ozdób tego typu. Wyróżniają się pięknym wyglądem, mogą osiągać najróżniejsze kolory i wzory, a przy tym są także dostępne w wielu kształtach. W sklepach z akcesoriami do biżuterii znajdziemy modele zarówno drobne, jak i większe, co umożliwia tworzenie z ich pomocą dowolnych zdobień w dowolnym stylu.

Koraliki szklane występują w takich rodzajach, jak:

– crackle – są to koraliki w kształcie kulek, z efektem tłuczonego szkła, dostępne w różnych wersjach kolorystycznych,

– drobne koraliki – są to bardzo małe ozdoby w kształcie walca, mogą być całkowicie transparentne lub posiadać srebrny środek,

– kocie oko – bardzo efektowne koraliki w kształcie kulek z migotliwym efektem kociego oka,

– modułowe – koraliki z żywicy z metalowym środkiem, które można łączyć w bardzo efektowne ozdoby,

– kostki – wersje w kształcie sześcianów, gładkie lub fasetowane,

– w kształcie kropli – podłużne koraliki o kształcie zwężającym się z jednej strony, gładkie lub fasetowane,

– w kształcie listków lub kwiatków – wyjątkowe modele o niestandardowych kształtach,

– kryształki – koraliki w kształcie kryształków, pięknie odbijające światło, również w wersji z połyskiem,

– kulki – bardzo popularne jako dekoracja do bransoletek, dostępne w wielu kolorach,

– oponki – koraliki spłaszczone po bokach,

– pastylki – wersje o nieregularnych kształtach, przypominające małe kamyki,

– podłużne – modele o owalnym kształcie.

Ogromną zaletą koralików szklanych jest dostępność najróżniejszych form i kolorów, dzięki którym można wykorzystać je do tworzenia dowolnej biżuterii. Świetnie sprawdzają się przy wykonywaniu kolczyków, wisiorków oraz bransoletek. Mogą stanowić jedyny element ozdoby lub podstawę pod inne akcesoria do biżuterii, takie jak zawieszki.

Koraliki drewniane

Ponadto dużą popularnością cieszą się również koraliki drewniane, które są wykorzystywane najczęściej przy tworzeniu biżuterii w stylu boho. Są lekkie i bardzo estetyczne, mogą osiągać najróżniejsze kształty. Występują w naturalnym kolorze drewna lub są malowane na najróżniejsze kolory.

Dostępne są wersje:

– małe kulki,

– duże kulki,

– zawieszki geometryczne, w formie rombu, trapezu,

– zawieszki okrągłe.

Można znaleźć bardzo ciekawie wyglądające akcesoria do biżuterii, uzyskanie przy połączeniu drewna i żywicy. Wyglądają nowocześnie przy równoczesnym zachowaniu naturalnej tekstury drewna, dlatego stanowią bardzo efektowną ozdobę.

Koraliki drewniane również można z powodzeniem wykorzystać przy tworzeniu kolczyków, wisiorków czy bransoletek. Duża dostępność kształtów i kolorów sprawia, że z łatwością można znaleźć elementy ozdobne dopasowane do biżuterii o najróżniejszym designie.

Koraliki z tworzyw sztucznych

Na rynku można też znaleźć wiele koralików z tworzyw sztucznych. Koraliki z akrylu oraz koraliki z żywicy również są bardzo estetycznym rozwiązaniem, osiągają przy tym najróżniejsze kształty i kolory. Mogą występować w wersjach nieprzezroczystych lub transparentnych, klasycznych lub z połyskiem. Wybór kolorystyki jest bardzo duży, dlatego łatwo znaleźć model idealnie odwzorowujący zamysł projektu biżuterii.

Koraliki w sklepach z akcesoriami do biżuterii

Największy wybór koralików można znaleźć w specjalnych sklepach z akcesoriami do tworzenia biżuterii. Dostępne tam elementy ozdobne pozwolą na wyrób najróżniejszych kolczyków, wisiorków i bransoletek, a ogromna różnorodność oferowanych modeli umożliwi tworzenie unikalnej biżuterii o nawet najbardziej kreatywnych projektach. Warto zamawiać koraliki ze sprawdzonych sklepów, posiadających dużą ofertę modeli nie tylko szklanych, drewnianych, z żywicy czy z akrylu, ale również cenione modele japońskie, od najlepszych na rynku producentów.