Kremy naturalne i nie tylko – dlaczego warto używać tych do rąk?

Z wielu różnych przyczyn, dłonie są najbardziej zaniedbanym obszarem naszego ciała. Warto jednak wiedzieć, że wymagają one odpowiedniej pielęgnacji, gdyż to właśnie one pozwalają nam na wykonywanie szeregu istotnych czynności każdego dnia. Szczególną uwagę powinniśmy zatem zwracać na to, aby te były zawsze prawidłowo nawilżone oraz gładkie.

W drogeriach i w aptekach odnajdziemy naprawdę wiele różnych produktów, wśród których będą chociażby kremy naturalny, ale również inne, które doskonale sprawdzą się na skórze naszych dłoni. Sporo osób pomija ten obszar ciała podczas codziennej pielęgnacji, a w dobie pandemii i wielokrotnego stosowania płynów antybakteryjnych na bazie alkoholu, nasze dłonie są znacznie bardziej narażone na podrażnienia, zaczerwienienia, czy też przesuszenie.

Skąd bierze się podatność skóry dłoni na przesuszenie?

Z wielu względów można wysnuć tezę, która jasno dowodzi temu, że dobry krem do rąk to kluczowy produkt naszej codziennej pielęgnacji. Okres jesienno-zimowy top czas, kiedy nasze dłonie są szczególnie narażone na negatywny wpływ czynników zewnętrznych, jak np. wiatr i mróz. Dodatkowo, znacznie częściej niż dotychczas zdarza się nam być dłonie, przez co pozbywamy się naturalnej bariery ochronnej z ich powierzchni. Wielokrotne mycie rąk w ciągu dnia pozwala ograniczyć ryzyko infekcji i pomaga zachować nam zdrowie, gdyż to właśnie dłonie gromadzą najwięcej bakterii, z uwagi na częsty kontakt z różnymi powierzchniami.

Warto wiedzieć, że wygląd naszych dłoni jest bardzo ważny. Choć niektórym wyda się to absurdalne, nawet na rozmowie o pracę, zniszczone dłonie bywają źle odbierane. Można zatem powiedzieć, że są one wizytówką człowieka. Co ciekawe, nawet doskonale dbająca o siebie kobieta, która jednak posiada brzydkie dłonie i zniszczone paznokcie, może być odbierana jako zaniedbana. Krem do rąk to niezbędny produkt, który załagodzi ich szorstkość i zagwarantuje komfort skórze.

W jaki sposób pielęgnować skórę naszych dłoni?

Kremy, które w swym składzie zawierają składniki, mogące zapobiegać wysuszeniu dłoni, ochronią je przed szkodliwym działaniem zewnętrznych czynników. Najczęściej w tych produktach znajdziemy składniki naturalne, jak np.: płatki owsiane, wyciąg z aloesu, olejek migdałowy oraz lawendowy, czy też ekstrakt z kwiatu pomarańczy.

Są to składniki, które będą w stanie przywrócić naszym dłoniom zdrowy i piękny wygląd. Często poleca się kosmetyki, które bazują na oliwie z oliwek, czy też na maśle kakaowym. Tego typu kremy do rąk, bardzo często przyjmują konsystencję gęstej śmietany, a ich działanie świetnie regeneruje nawet najbardziej wysuszoną skórę dłoni. W wypadku kremów tego rodzaju, zaleca się ich stosowanie na noc, a przy tym przykrywając dłonie specjalną rękawiczką. Już rano dostrzeżemy, że te będą w o wiele lepszej kondycji.

W trakcie dnia, lepiej stosować kremy o lżejszej formule, które nie będą powodować uczucia dyskomfortu, co może utrudniać różnego rodzaj czynności. Takie kremy wchłaniają się szybciej wgłąb skóry, a przy tym gwarantują pełen komfort. Jeśli planujemy wykonywać typowe, domowe czynności, takie jak mycie naczyń, pranie ręczne, czy też sprzątanie przy pomocy detergentów, zakładajmy na dłonie specjalne gumowe rękawice ochronne. To najlepsza metoda, jeśli chcemy skutecznie ochronić delikatną skórę dłoni przed szkodliwym działaniem różnych środków chemicznych, mogących ją zarówno podrażnić, jak i mocno wysuszyć.

Pamiętajmy zatem o tym, aby wybierać kremy do rąk o odpowiednim przeznaczeniu i składzie, ze szczególnym wskazaniem na wspomniane substancje, które najlepiej radzą sobie z najczęstszymi problemami skóry dłoni. Zadbane dłonie mogą być prawdziwą wizytówką człowieka, dlatego powinniśmy dbać o nie systematycznie, pilnując by były one zawsze gładkie i przyjemne w dotyku. W tym wszystkim, krem do rąk to idealny sposób na to, aby nasze dłonie zawsze prezentowały sobą doskonałą kondycję.