Kurs Excel – popraw swoje umiejętności

Pracują w biurze i mając ciągły kontakt z różnymi danymi, warto pracować z programami, które ułatwiają pracę. Często są one dostępne dla każdego pracownika. Problem pojawia się jednak z ich obsługą. Przykładem może być bardzo popularny program Microsoft Excel – idealne narzędzie do pracy z danymi, które znane jest wszystkim, ale znaczna większość ma poważne problemy z jego obsługą. Czy warto zapisać się na kurs pogłębiający umiejętności pracy z tym programem? Oczywiście, że tak!

Kurs Excel to bardzo dobry sposób na rozszerzenie swoich umiejętności, ale przede wszystkim na usprawnienie i ułatwienie sobie pracy. Obliczenia, które do tej pory sprawiały trudność i zajmowały czas, można osiągnąć w kilka sekund – wystarczy znać odpowiednie funkcje oraz komendy. Nie trzeba poświęcać też na to sporo czasu – kursy Excel prowadzone są przez specjalistów, którzy potrafią w szybki i jasny sposób przedstawić wszystkie najważniejsze funkcje tego programu i jego możliwości – a jest ich naprawdę niemało!

Czy warto podnosić swoje kwalifikacje?

Odpowiedz na to pytanie jest tylko jedna: oczywiście, że tak! Jako pracownik musisz uświadomić sobie, że podnoszenie kwalifikacji nie powinno być dla Ciebie karą, ale szansą. Nie podnosi się kwalifikacji dla swojego pracodawcy, ale dla siebie. Dzięki temu, że uczysz się nowych rzeczy możesz piąć się po szczeblach kariery zawodowej, osiągać awanse podwyżki, albo po prostu maksymalnie usprawniać sobie swoją codzienną prace, aby nie była tak męcząca, frustrującą i monotonną. Podnoszenie kwalifikacji wzmacnia pewność siebie, a to z kolei dobrze wpływa zarówno na twoje nastawienie do wykonywanej pracy, jak i do otaczającego Cię  świata poza nią.

Podnoszenie kwalifikacji – zadanie pracownika czy pracodawcy?

Jeżeli mowa o podnoszeniu kwalifikacji, zawsze pojawia się pytanie, kto powinien o to zadbać i kto powinien to sfinansować. Wielu pracowników nie inwestuje w szkolenia, bo jest zdania, że to pracodawcy powinno na tym zależeć. Z kolei pracodawca nie chce często inwestować w swoich pracowników, bojąc się ich odejścia, dużej rotacji i konieczności szkolenia nowych pracowników. I tak koło się zamyka, a pracownicy tkwią w firmach przez wiele lat wykonując pracę nieefektywnie, co nie przyczynia się w żaden sposób do rozwoju firmy. Oba przedstawione podejścia są zatem nieodpowiednie. Każdy pracownik powinien chcieć podnosić swoje kwalifikacje i kompetencje i powinien przypominać o tym swojemu pracodawcy. Pracodawca natomiast powinien zrobić wszystko, aby umożliwić wzięcie udziału swoim pracownikom w szkoleniach, konferencjach i innych wydarzeniach, które będą miały realny wpływ na rozwój firmy. Jeżeli firma nie ma pieniędzy na rozwój pracowniczy może zgłosić się do specjalnych firm – dobra firma  konsultingowa czy tez firma szkoleniowa, może nie tylko poprowadzić szkolenie, ale przede wszystkim pomóc w jego dofinansowaniu. Funkcjonują bowiem szkolenia dla pracowników dofinansowane z UE, są także dotacje na rozwój firm. Wystarczy tylko zainteresować się tym tematem i wypełnić kilka wniosków – również z pomocą firmy konsultingowej. W ten sposób można zyskać duże dofinansowanie na rozwój dla pracowników swojej firmy.

Kurs Excel dla każdego

Organizowane kursy Excel są dla każdego, bez względu na zaawansowanie. Prowadzone są dla osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z tym programem, dla osób średniozaawansowanych, a także dla osób zaawansowanych, które chcą nauczyć się maksymalnego wykorzystywania tego programu. Program ten jest bardzo pomocny w zarządzaniu i przechowywaniu danych. Pomaga analizować, prognozować oraz mierzyć efektywność pracy. Co więcej, jest to program, który sam się uczy i zapamiętuje, dzięki czemu wypełnianie arkuszy jest bardzo proste i intuicyjne! Praca z Excelem pozwala na współpracę z innymi na tym samym dokumencie i w czasie rzeczywistym. Dodatkowo jest to program łatwo dostępny. Nie czekaj – już dziś poszerz swoją wiedzę z zakresu pojęć i środowiska programu Microsoft Excel – z całą pewnością będzie to dla Ciebie duże ułatwienie w codziennej pracy.