Naturalne mydło w płynie – dlaczego warto?

Dlaczego warto stosować naturalne kosmetyki? Z tego samego powodu, dla którego warto jeść naturalną żywność, a nie tę przetworzoną – z powodu wpływu takich kosmetyków i jedzenia na nasze zdrowie. To co nakładamy na ręce, na twarz i na całe ciało jest niezwykle istotne dla zdrowia naszego organizmu. Na szczęście zdaje sobie z tego sprawę coraz więcej osób!

Nasza skóra wchłania substancje – zarówno te dobre, jak i złe

Nasza skóra ma dużą powierzchnię, co oznacza, że może wchłaniać bardzo dużą ilość substancji do organizmu. Aż 60% składników z kosmetyków jest wchłanianych przez naszą skórę – duże prawda? Najczęściej jednak nie są to wcale dobre składniki – są szkodliwe i trujące dla naszego organizmu. Mydła w płynie są jednym z podstawowych kosmetyków w naszej codziennej pielęgnacji. Używamy je każdego dnia, zarówno z samego rana, jak i wielokrotnie w ciągu dnia oraz często wieczorem. Jednak, niewiele osób zastanawia się nad tym, jaki jest jego skład. Chociaż nasza świadomość pod względem składu kosmetyków w ostatnich latach bardzo wzrosła, to najczęściej koncentrujemy się na składzie takich kosmetyków jak szampony do włosów, kremy do twarzy oraz kosmetyki dla dzieci. O kosmetykach takich jak mydło, myślimy już znacznie rzadziej.

Dlaczego warto kupować dobre mydło w płynie?

Dobre mydło w płynie to naturalne mydło w płynie, a więc takie, w którym składzie znajdziemy minimum składników, a te, które występują są naturalne lub nisko przetworzone. Decydując się na takie mydła można mieć pewność, że wnikające do organizmu substancje nie zaszkodzą zdrowiu i przyczynią się organizmowi, nie degradując go. Dobre kosmetyki naturalne od znanych firm, np. Yope, zawierają aż 98% składników naturalnego pochodzenia oraz składników o niskim stopniu przetwarzania. To naprawdę doskonały wynik!

Czego unikać w kosmatych takich jak mydła w płynie?

Czytając etykiety produktów kosmetycznych należy zachować taką samą zasadę jak przy sprawdzaniu etykiet z żywnością. Przede wszystkim składników powinno być jak najmniej. Im krótsza lista, tym znacznie lepiej. Oczywiście niektórych substancji nie da się wyeliminować, bo produkt musi zachować trwałość i świeżość – w końcu trafia on na półki sklepów, gdzie będzie musiał spędził nieco czasu. Należy unikać substancji, które wysuszają dłonie. Niebezpieczne i zupełnie niepotrzebne w kosmetykach są takie substancje jak SLS, SLES, SCS czy też silikony i glikole – PEG, PPG. Jeżeli zobaczysz je w składzie to możesz być pewien, że produkt nie ma nic wspólnego z produktem ekologicznym.

Co zatem znajdzie się w dobrym składzie? Może znaleźć się tam np. gliceryna, która wygładza skórę i poprawia jej kondycję, wyciągi z naturalnych ziół, które zapewniają świeży i przyjemny zapach, a także witaminy, które odżywiają skórę. Warto również poznać kilku dobrych producentów kosmetyków naturalnych, takich jak Yope, aby mieć pewność, że sięga się po produkty sprawdzone, przebadane i bezpieczne dla zdrowia.