Ortodoncja dziecięca w Warszawie? – jak wybrać dobrego dentystę dla dziecka w stolicy

Istnieje wiele sposobów, aby sprawić, że dziecko będzie czuło się komfortowo u dentysty – gaz rozweselający, zabawa z dentystą i kolorowe plomby, to tylko niektóre ze znanych metod. Kiedy wybieramy gabinet dla naszego dziecka pamiętajmy, aby szukać takiej placówki, która będzie odpowiednio przystosowana do przyjęcia najmłodszych pacjentów.

Często pojawia się pytanie – gdzie szukać? Jeżeli chodzi o każde usługi, z pomocą zawsze przychodzi Internet. W sieci jesteśmy w stanie odnaleźć masę ofert, niezliczoną ilość ocen i opinii na temat konkretnych gabinetów oraz dostępnych specjalistów. Wystarczy w wyszukiwarkę sieciową wpisać interesującą nas frazę np. – ortodoncja dziecięca Warszawa, a wyniki wyszukiwania podsunął nam wiele propozycji, które będziemy mogli kolejno zweryfikować.

Jak wybrać gabinet?

Bez względu na to, czy szukamy dentysty dziecięcego na Żoliborzu, czy gdziekolwiek indziej, powinno się sprawdzić przystosowanie gabinetu do potrzeb dziecka. Pomoże to nam oszczędzić naszej pociesze, niepotrzebnego stresu związanego z leczeniem. Szczególnie, kiedy dziecko ma tylko 2 lub 3 latka. Rozglądajmy się za gabinetami, które są w stanie zorganizować wizytę adaptacyjną. Dokładnie sprawdźmy jaki posiadają tam sprzęt, czy jest możliwość znieczulenia komputerowego oraz czy pracują tam stomatolodzy, którzy specjalizują się w leczeniu dzieci. Bardzo wymagającą dziedziną jest stomatologia dziecięca na Żoliborzu, możemy odnaleźć sporo placówek, które posiadają wyjątkowe gabinety, specjalnie stworzone dla dzieci.

Pierwsza wizyta – jak powinna wyglądać?

Pierwszy raz na wizytę u dentysty z dzieckiem należy udać się, kiedy skończy ono trzy lata. Wielu specjalistów rekomenduje, aby ten pierwszy kontakt z dentystą, nie był wieńczony żadnym zabiegiem, a był właśnie wspomnianą adaptacyjną wizytą. Niezależnie od tego czy mieszkamy na Wilanowie, czy na Żoliborzu ortodoncja dziecięca ma właśnie takie założenia. W większości placówek, taka wizyta nie wiąże się z żadnymi kosztami, lub też mieści się w granicach ceny zwykłej konsultacji. Czasami są one organizowane grupowo, a niekiedy i indywidualnie, natomiast zawsze z udziałem rodziców.

Wszelki stres związany z wizytą, może być też zminimalizowany odpowiednią aranżacją gabinetu, mogą one przypominać chociażby salę zabaw. Faktem jest, że im mniej dentysta będzie kojarzył się z przychodnią, tym mniejsze ryzyko niepotrzebnej presji. W związku z tym, u dentystów dla dzieci na Żoliborzu, można spotkać kąciki zabaw oraz specjalnie przygotowane fotele, które mają kształt zwierząt. Bajkowy wystrój sali, doskonale rozprasza uwagę małego pacjenta. Dobrą metodą są też bajki, które mogą być wyświetlane dziecku na monitorze, podczas trwania zabiegu. Spora ilość atrakcji tego typu, pozwoli dziecku kompletnie zapomnieć o zabiegu.

Znieczulenie i rozweselenie

Okazuje się, że nie tylko adaptacyjna wizyta może pomóc w walce ze strachem przed dentystą. Może być to też specjalny sprzęt. Metodą jest chociażby sedacja – podanie rozweselającego gazu, zaraz przed wykonaniem zabiegu. Powoduje to delikatne oszołomienie ale też i zrelaksowanie. Działanie to, zdecydowanie zmniejsza napięcie dziecka i sprawia, że dentysta może bezproblemowo podać znieczulenie i kolejno wykonać zabieg. Każdy stomatolog dziecięcy na Żoliborzu potwierdzi, że jest to w pełni bezpieczne. Zaleca się zastosowanie sedacji, kiedy płacz i panika dziecka, znacznie utrudniają leczenie.

Aby zminimalizować ewentualny ból związany z zabiegiem, często stosuje się specjalne znieczulenie komputerowe, które z uwagi na specyficzny wygląd, nazywane jest „magiczną różdżką”. Jest to rozwiązanie, które pozwoliło wielu gabinetom, całkowicie zrezygnować z tradycyjnego znieczulenia strzykawką. Komputer wydając specyficzny dźwięk, dokładnie dozuje znieczulenie, robiąc to w pełni bezboleśnie, dzięki temu najmłodsi pacjenci nie odczuwają bólu, ale też nie występuje u nich odrętwienie twarzy.