Przyczyny zaburzeń erekcji – jak sobie radzić z takimi problemami?

Zaburzenia erekcji zazwyczaj definiowane są jako niezdolność do uzyskania i utrzymania wzwodu członka, przez to nie można odbyć satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Niestety to prowadzi to bardzo dużego dyskomfortu psychicznego, co więcej niektórzy mężczyźni są tak bardzo zdołowani swoją dysfunkcją, że całkowicie rezygnują z aktywności seksualnej. Męski zaburzenia erekcji nie są współmierne z impotencją i nie należy mylić tych dwóch pojęć.

Możliwe przyczyny zaburzeń erekcji

Zaburzenia erekcji można podzielić w zależności od przyjętego kryterium. Podłoże takich dysfunkcji może być organiczne np. wpływ leków, uszkodzenia somatyczne, choroba, a także psychogenne lub mieszane. Kolejne jest kryterium sytuacyjne, czyli zgeneralizowane, występujące we wszystkich sytuacjach oraz sytuacyjne, występujące w określonych sytuacjach lub miejscach. Warto zwrócić uwagę na stopień nasilenia – może być łagodny, umiarkowany i silny. Przyczyny zaburzeń erekcji mogą pojawić się u mężczyzn w każdym wieku, ale nie warto od razu się przejmować, bo większość z nich ma charakter przejściowy. Niekiedy problemem tkwi w złej diecie, braku aktywności fizycznej, siedzącym trybie życia. Obecnie żyjemy bardzo szybko, często nie dbamy o siebie, żyjemy w dużym stresie i jesteśmy przemęczeni, dlatego sprawność seksualna może być obniżona. Zazwyczaj mogą pomóc środki na potencję bez recepty. To ziołowe preparaty, które uwrażliwiają na bodźce i podnoszą ciśnienie krwi. Najlepiej kupić takie preparaty w aptece lub w autoryzowanym sklepie internetowym. Zaleca się unikać aukcji internetowych, które mogą oferować produkty słabej jakości, które mogą szkodzić zdrowiu.

Tabletki na erekcję

Zaburzenia erekcji nie stanowią oddzielnej choroby, zazwyczaj uznaje się takie dysfunkcje za objaw, który wymaga rozpoznania. Blisko 80% przypadków dotyczy czynników organicznych, które najczęściej są związane z krążeniem, 20% to czynniki psychogenne. Jeżeli chodzi o czynniki fizjologiczne to środki na potencję mogą okazać się skuteczne. Obecnie wybór takich preparatów jest duży, tak więc można wybierać spośród nich takie, które okażą się skuteczne w działaniu. Jeżeli chodzi o tabletki na potencje bez recepty trzeba przyjmować je regularnie, to jest najważniejsze. Po tygodniu takiej kuracji można zaobserwować znaczną poprawę sprawności seksualnej. Środki na potencję na receptę będą miały składniki aktywne o wyższym stężeniu, co więcej mogą zawierać hormony. To, dlatego takie leki są sprzedawane wyłącznie na receptę. Lekarz po przeprowadzeniu wywiadu, przeanalizuje nasz stan zdrowia i na tej podstawie dobierze odpowiednie tabletki na potencję, które będą skuteczne i bezpieczne dla naszego zdrowia.