Telefony Yealink, Cisco oraz Polycom – Czy są one wstanie podnieść jakość i wydajność naszej firmowej komunikacji?

Telefony IP i VoIP, to może być doskonałe wsparcie dla analogowych telefonów biurowych. Mimo tego, że być może nie różnią się one zbytnio od siebie z  wyglądu, liczba funkcji jest zdecydowanie większa u tych pierwszych. Będzie to chociażby cyfrowa jakość dźwięku, a także działanie w pełni oparte o połączenie internetowe. Przedsiębiorca zyskuje gwarancje, że spotka się ze sporą liczbą korzyści.

Telefony IP i ich producenci

Jako, że ostatnimi czasy Internet stał się miejscem funkcjonowania wielu aspektów naszego życia, firmy coraz chętniej oferują nowe rozwiązania dla biznesu. Jest to m.in. telefon Yealink natomiast od stawki nie odstają takie firmy jak Polycom, czy też Cisco. Obecnie, telefony biznesowe pozwalają nam na pełną obsługę połączeń oraz na integrację ogromnej ilości funkcji, które mogą dość wydatnie wesprzeć szybkość i efektywność prowadzonych działań w firmie. Bywa, że niektórzy przedsiębiorcy nie dopuszczają nawet myśli, że w ich firmie bez technologii i telefonii VoIP wszystko mogłoby normalnie funkcjonować.

Wysoki poziom komunikacji i spore oszczędności…

Technologia VoIP, posiada swój indywidualny charakter działania, a wystarczy tylko spojrzeć na jej infrastrukturę. Tradycyjne telefony wymagają telefonicznej linii, a ta wiąże się wysokimi kosztami. Telefony IP, w pełni bazują na łączu internetowym, adresach SIP i na kontach użytkowników. Dzięki temu, wydatki mogą ulec znaczącej redukcji. Będziemy mogli zatem pozwolić sobie, na odbieranie połączeń od większej liczby klientów, a dzwoniący dodatkowo, nigdy nie spotkają się z zajętą linią. Sporo modeli telefonów VoIP – w zależności od zastosowanej technologii, umożliwiają obsługę dużej liczby rozmówców.

Szeroka gama możliwości i ciekawych funkcji…

Renomowane telefony IP sprawią, że zyskamy dostęp do wielu atrakcyjnych funkcjonalności. Będzie to np. pojemna książka telefoniczna, funkcja głośnomówiąca, bezpośrednie połączenie IP, wstrzymywanie i wyciszanie połączeń, duży wyświetlacz, a także spora liczba klawiszy funkcyjnych. Warto pamiętać, że wykorzystanie nowych technologii, niweluje ryzyko utraty klientów. Co więcej, to też okazja by wesprzeć funkcjonowanie naszego biura. Jako, że rozwiązanie to nie należy do najdroższych, inwestycja często okaże się bardzo opłacalną.

Kwestie dodatkowe

Jeśli planujemy zakup tego typu urządzeń, najlepiej jeśli będą to modele od renomowanych firm. Na uwagę zasługują zatem nie tylko telefony Yealink, ale również Cisco oraz Polycom. Naukowcy związani z tymi producentami, ciągle wprowadzają coraz to nowsze rozwiązania, a wszystko po to, aby jak najbardziej rozwijać swoje produkty. Co więcej, mamy też pewność, że sprzęt  ten posłuży nam przez długie lata. Sprzęt często warunkuje to, jaką uzyskujemy jakość połączenia. Kiedy traktujemy to priorytetowo, telefony budżetowe nie mogą paść naszym wyborem. Oczywiście, bywa również, że nawet posiadają najlepszy telefon VoIP na rynku, najwyższa jakość połączenia będzie niemożliwa, natomiast sprawcą jest wtedy najczęściej niezbyt dobre łącze internetowe.