Usługi prawne Wrocław – popularne usługi świadczone przez adwokata

Adwokat pełni ważną rolę społeczną. Pomaga pokrzywdzonym, broni oskarżonych oraz pomaga w rozwiązywaniu problemów przedsiębiorcom. Jednak to wierzchołek góry lodowej – jest znacznie więcej usług, które świadczy ceniony adwokat z Wrocławia, Pan Wojciech Podgórski. Ten artykuł wskaże niektóre z nich warte uwagi.

1. Usługi prawne Wrocław :

– rozwody

– sprawy karne

– odszkodowania

Usługi prawne Wrocław – rozwody

Niestety coraz więcej osób decyduje się na rozwód, więc usługi prawne Wrocław z dziedziny rozwodów również stają się bardzo popularne. Adwokat rozwodowy z Wrocławia sprawnie pokieruje każdą rozprawą rozwodową oraz przygotuje stronę do jej przeprowadzenia. Usługi prawne we Wrocławiu z zakresu rozwodu składają się z kilku zagadnień:

– separacja – to początkowy etap między złożeniem pozwu rozwodowego, a rozwodem.

– rozwód z orzeczeniem o winie – jeśli jedna ze stron czuje się pokrzywdzona, może starać się o taki rozwód.

– alimenty na dzieci – rozwód między małżonkami nie oznacza rozwodu od dzieci, warto ustalić wysokość alimentów przed rozprawą.

– alimenty na współmałżonka – jeśli rozwód jest z orzeczeniem o winie, można wnioskować o alimenty.

Dzięki bogatemu doświadczeniu i wiedzy adwokata rozwodowego z zakresu prawa rodzinnego oraz opiekuńczego proces rozwodowy przebiega szybko oraz pomyślnie dla klienta.

Usługi prawne Wrocław – sprawy karne

Usługi prawne we Wrocławiu również obejmują zagadnienia z zakresu prawa karnego. Doświadczony adwokat bardzo często angażuje się w różne rodzaje spraw, aby mieć bogatą ofertę dla swojego klient. Oto niektóre usługi prawne świadczone przez adwokata do spraw karnych:

– fachowa pomoc podczas postępowań przygotowawczych oraz sądowych – prawnik zajmuje się pomocą już od początkowego etapu.

– pomoc w sprawach karnych wykonawczych – np. sprawy o odroczenie wykonania kary oraz o zastosowanie dozoru elektronicznego w zamian za areszt tymczasowy.

– szerokie działanie w obszarze spraw karnych powszechnych (np. przestępstwa, których skutkiem jest utrata życia lub zdrowia, kradzieże, oszustwa, napaście, itd.), spraw karnych gospodarczych (np. korupcja, nieuczciwe praktyki wspólników oraz działanie na szkodę przedsiębiorstwa, itd.), spraw karnych skarbowych(np. Wyłudzenia podatku VAT oraz inne próby oszustwa podatkowego).

Usługi prawne Wrocław – odszkodowania

Kolejnymi popularnymi usługami prawnymi we Wrocławiu są odszkodowania. Kancelaria adwokacka zajmuje się różnymi odszkodowaniami. Dwa najpopularniejsze typy odszkodowań są następujące:

– odszkodowania komunikacyjne po wypadku

– odszkodowania za naruszenie dóbr osobistych

Adwokat, który zajmuje się tym zagadnieniem pomoże uzyskać dużo lepsze odszkodowanie niż mógłbyś/mogłabyś otrzymać od ubezpieczyciela. Bardzo często wiąże się to z założeniem sprawy o odszkodowanie, która jest krótka i skuteczna.